Bayern Munich do ta pres RB Salzburgun në “Allianz Arena” në kuadër të javës së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Bavarezët kanë nëntë pikë nga tri ndeshje dhe duan të vazhdojnë me serinë pozitive me të gjitha fitore, ndërsa në anën tjetër austriakët kanë një pikë dhe kërkojnë të mbesin në garë me një fitore eventuale.

Për këtë ndeshje Bayern Munich ka vendosur të luajë me emra si Leëa, Coman, Gnabry dhe Muller.

Në anën tjetër RB Salzburg do të luajë me Mërgim Berishën në sulm.

Ndeshja fillon në ora 21:00.


Bayern Munich: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Richards; Goretzka, Marc Roca; Gnabry, Müller, Coman; Lewandowëski

RB Salzburg: Stankovic; Ulmer, Wöber, Ramalho, Kristensen; Szoboszlai, Junuzovic, Mëepu, Camara; Koita, Berisha.


/Telegrafi/