Barcelona do të jetë nikoqir i Real Betisit për takimin që zhvillohet në kuadër të javës së nëntë në La Liga.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon në ora 16:15 në Camp Nou.

Për këtë sfidë, Ronald Koeman do të jetë pa lojtarët si Philippe Coutinho, Samuel Umtiti dhe Araujo, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Betisi nuk mund të llogarisë në lojtarët si, Juanmi, Cristian Tello, Nabil Fekir, Martin, Guardado dhe Camarasa, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Pique, Sergio, Griezmann, Dembele, Lenglet, Pedri, Jordi Alba, Roberto, De Jong, Ansu Fati.

Formacioni shartues i Real Betisit: Bravo, Emerson, Mandi, Bartra, Moreno, William, Guido, Joaquin, Canales, Tello, Sanabria. /Telegrafi/