Atletico Madridi pret Getafen në kuadër të javës së 20-të të La Ligas.

Los Colchoneros kanë marr dy fitore në dy ndeshjet e fundit, duke u ngjitur në vendin e katërt me 34 pikë.

Në anën tjetër Getafe ka 17 pikë dhe është në vendin e parafundit në renditje.

Diego Simeone për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me emra si Griezmann dhe Morata.

Në anën tjetër te Getafe do të luajë me Enes Unal në sulm.


Atletico Madrid:  Oblak; Nahuel, Savic, Hermoso, Reinildo; Correa, Rodrigo de Paul, Koke, Lemar; Griezmann dhe Morata .

Getafe: David Soria; Portu, Djene, Duarte, Alderete, Gaston Silva; Alena, Milla, Arambarri; Borja Majoral, Enes Ünal .


Reklama

/Telegrafi/