Aston Villa dhe Liverpooli zhvillojnë ndeshjen çerekfinale të Kupës EFL (të njohur si Carabao Cup).

Për të arritur në këtë fazë të kësaj gare, Aston Villa u tregua më e fortë se Wolverhampton Wanderers, ndërsa Redsat e eliminuan Arsenalin.

Trajnerët Dean Smith dhe Jurgen Klopp i kanë përgatitur formacionet e tyre startuese për këtë takim.

Formacioni startues i Aston Villas: Nyland, Elmohamady, Chester, Konsa, Taylor, Lansbury, Douglas Luiz, Hourihane, Jota, Kodjia, Trezeguet.

Formacioni startues i Liverpoolit: Kelleher, Hoever, Van den Berg, Gallacher, Chirivella, Kane, Christie-Davies, Elliott, Hill, Longstaff.

/Telegrafi/