Interi luan si mysafir i Udineses në ndeshjen e javës së 35-të në kampionatin italian.

Nerazzurrët mbajnë vendin e tretë në tabelën e Serie A dhe do të dëshirojnë të mbesin aty deri në fund të sezonit, në mënyrë që në edicionin e ardhshëm të luajnë në Ligën e Kampionëve.

Nga ana tjetër, Udine është katër pikë larg zonës së rrezikut, prandaj ka nevojë për pikë në mënyrë që t’i shmanget rënies nga elita e futbollit italian.

Trajnerët Igor Tudor dhe Luciano Spalletti i kanë përgatitur skuadrat që do ta fillojnë ndeshjen nga minuta e parë.

Formacioni startues i Udineses: Musso; Stryger-Larsen, De Maio, Nuytinck; D’Alessandro, Mandragora, Sandro, De Paul, Zeegelaar; Pussetto, Lasagna

Formacioni startues i Interit: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Brozovic, Valero; Politano, Nainggolan, Perisic; Lautaro; 

/Telegrafi/