0Shares

Paris Saint-Germaini është mysafir i Guingampit për ndeshjen e dytë të sezonit të ri në Ligue 1.

Natyrisht se lajmi kryesor ishte përfshirja e Neymarit në listën e lojtarëve për këtë ndeshje.

Neymar pjesë e listës së PSG-së për ndeshjen ndaj Guingampit (Foto) Neymar pjesë e listës së PSG-së për ndeshjen ndaj Guingampit (Foto)

Trajnerët Antoine Kombouare dhe Unai Emery i kanë nxjerrë në fushë njëmbëdhjetëshat e tyre më në formë për këtë duel që zhvillohet në Stade de Roudourou.

Neymar luan nga minuta e parë (Twitter)

PSG e ka fituar ndeshjen e parë sezonale në Ligue 1 (2-0 kundër Amiens), ndërsa edhe Guingamp fitoi me rezultat 3-1 në udhëtim ndaj Metz.

Formacioni startues i Guingampit: Johnsson; Rebocho, Sorbon, Kerbrat, Ikoko; Coco, Didot, Deaux, Camara; Briand, Salibur.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Areola; Alves, Marquinhos, Silva, Kurzawa; Verratti, Motta, Rabiot; Di Maria, Cavani, Neymar.

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)