Stephan El Shaarawy dhe Pedro Rodriguez pritet ta mbështesin Edin Dzekon në sulmin e Romës për sfidën ndaj Sporting Bragas në Ligën e Evropës.

Reklama

Skuadra e Paulo Fonsecas fitoi me rezultat 2-0 në udhëtim në sfidën e parë, ashtu që është favorite për të vazhduar tutje.

Megjithatë, trajneri ka vendosur që të angazhojë një skuadër të fortë për ta siguruar kualifikimin në 1/8 e finales.


Formacionet e mundshme

Roma: Pau Lopez; Mancini, Cristante, Spinazzola; Karsdorp, Veretout, Diaëara, Bruno Peres; Pedro, El Shaaraëy; Dzeko.

Braga: Matheus; Tormena, Ronaldo, Sequeira; Ze Carlos, Fransergio, Al Musrati, Galeno; Piazon, Sporar, Ricardo Horta.


/Telegrafi/