Liverpooli dhe Ajaxi zhvillojnë ndeshjen e xhiros së pestë në kuadër të Grupit D në Ligën e Kampionëve.

Redsat janë në krye të grupit me nëntë pikë, kurse ekipi nga Amsterdami ndodhet në vend të dytë me shtatë pikë, aq sa ka edhe Atalanta një pozitë më poshtë.

Prandaj, kjo do të jetë një përballje vendimtare mes këtyre skuadrave, të cilat do ta kërkojnë fitoren, në mënyrë që t’i afrohen kualifikimit.


Formacionet e mundshme

Liverpool: Alisson; N Williams, R Williams, Matip, Robertson; Henderson, Fabinho; Salah, Firmino, Mane; Jota.

Ajax: Onana; Mazraoui, Schuurs, Martinez, Tagliafico; Labyad, Klaassen, Gravenberch; Neres, Traore, Tadic.


/Telegrafi/