LAJMI I FUNDIT:

Formacionet bazë: Arsenali luan si mysafir i Crystal Palace

Formacionet bazë: Arsenali luan si mysafir i Crystal Palace

Arsenali është mysafir i Crystal Palace në ndeshjen e parafundit sezonale të Ligës Premier që zhvillohet në Selhurst Park.

Reklama

Topçinjtë duhet t’i fitojnë dy ndeshjet e mbetura dhe të presin gabimin e West Ham United dhe Tottenham Hotspur për të shpresuar për një vend në Ligën e Evropës.

Crystal Palace nuk ka ndonjë objektiv në këtë takim, duke qenë se e ka siguruar mbijetesën, ndërsa ndodhet larg zonës evropiane.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Trajnerët Roy Hodgson dhe Mikel Arteta i kanë përgatitur ekipet, të cilat do të luajnë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Crystal Palace: Guaita; Ward, Cahill, Tomkins, Mitchell; Townsend, Kouyaté, Schlupp, McCarthy; Zaha, Benteke.

Formacioni startues i Arsenalit: Leno; Chambers, Holding, Gabriel, Tierney; Partey, Elneny; Saka, Smith Rowe, Pepe; Aubameyang.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kalo në kategori