Trepça ’89 dhe Feronikeli do të përballen në kuadër të javës së gjashtë në Superligën e Kosovës.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 14:00, me mitrovicasit që shihen si favoritë në letër.

Trepça ’89 aktualisht është në vendin e shtatë me gjashtë pikë të arkëtuar, e në rast të fitores do të ngjitej në vendet e para të tabelës.

Në anën tjetër, Nikli është në pozitën e tetë me pesë sosh, gjersa do të kërkojnë këndelljen në këtë sfidë.

Formacioni startues i Trepçë ’89: Prince, Berisha, Kaqiku, Kaçar, Dedia Okonkwo, Jashari, Darwish, Arb Muja, Avdyli, Bismark.

Formacioni startues i Feronikelit: pas pak… /Telegrafi/