LAJMI I FUNDIT:

Fonseca: Ekipet sulmuese i shërbejnë futbollit

Fonseca: Ekipet sulmuese i shërbejnë futbollit
(Foto: Instagram/paulofonseca_oficial)

Paulo Fonseca është i kënaqur që gjithnjë e më shumë trajnerë të Serie A po zhvillojnë lojë ofensive.

Trajneri i Romës, skuadra e të cilit fitoi me rezultat 5-2 kundër Beneventos, ka thënë se qasja e tillë i shërben futbollit.


“Bëmë paraqitje të mirë, kemi vetëbesim dhe është e vërtetë që sezoni është i gjatë, por skuadra po angazhohet shumë”.

(Foto: Instagram/paulofonseca_oficial)

“Po na vijnë disa ndeshje në një periudhë të shkurtë kohore, mirëpo e kemi besimin në vetvete”, ka deklaruar Fonseca për Sky Sport Italia.

Roma triumfon në ndeshjen me shumë gola ndaj Beneventos
Lexo po ashtu Roma triumfon në ndeshjen me shumë gola ndaj Beneventos

Strategu portugez pëlqen futbollin ofensiv, ndërsa në nëntë ndeshjet e kësaj fundjave në kampionatin italian u shënuan 41 gola.

“E kam thënë sezonin e kaluar që Serie A është një ligë mjaft sulmuese dhe nuk është aspak e vërtetë që është defensive… Shumë trajnerë mendojnë në atë mënyrë tash dhe kjo i shërben futbollit”, ka shtuar trajneri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Ronaldo tentoi të thyente rekordin e kërcimit të vendosur nga ai, shikoni se si përfundoi prova e tij

Ronaldo tentoi të thyente rekordin e kërcimit të vendosur nga ai, shikoni se si përfundoi prova e tij

Ligat tjera
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Pse Barcelona nuk do ta tërheqë “kurrë” numrin 10 të fanellës së Leo Messit

Pse Barcelona nuk do ta tërheqë “kurrë” numrin 10 të fanellës së Leo Messit

La Liga
Kalo në kategori