LAJMI I FUNDIT:

Fonseca drejt shkarkimit, Roma kontakton dy trajnerët italianë

Fonseca drejt shkarkimit, Roma kontakton dy trajnerët italianë

Paulo Fonseca duket se po i kalon javët e fundit si trajner i gjigantit italian Roma.

Reklama

Tekniku portugez nuk ka arritur të dërgojë Romën në mesin e katër skuadrave italiane dhe kësisoj ka dëshpëruar me rezultatet e deritanishme.

Mediat italiane kanë raportuar se trajneri portugez i ka ditët e numëruara në stolin e Romës.

Shaqiri kërkon largimin nga Liverpooli për tu transferuar në Serie A
Lexo po ashtu Shaqiri kërkon largimin nga Liverpooli për tu transferuar në Serie A

Drejtuesit e gjigantit italian kanë nisur kontaktet e para me dy trajnerët e njohur, Massimiliano Allegri dhe Maurizio Sarri.

Njëri mes Allegrit dhe Sarrit shihet si zëvendësuesi adekuat i Fonsecas, i cili ka edhe një rast për ta shpëtuar sezonin.

Roma është në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, ku do të përballet me gjigantin anglez Manchester United.

Vetëm në rast se Roma fiton në Ligën e Evropës, atëherë Fonseca do të konfirmohej në krye të klubit edhe për një vit tjetër, në të kundërtën portugezi ka filluar t’i numërojë ditët në krye të bankës së Giallorosëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona

Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona

La Liga
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori