LAJMI I FUNDIT:

Florenzi i lumtur me rikthimin në fushë

Florenzi i lumtur me rikthimin në fushë

Alessandro Florenzi ka lënë mbrapa lëndimin e gjatë që e mbajti jashtë fushave dhe është rikthyer.

Reklama

Në ndeshjen miqësore mes Romës dhe skuadrës braziliane Chapecoense, Florenzi ia nisi nga minuta e parë.

Roma shënoi fitore të thellë me rezultat 4-1, ndërsa autor i golit të parë ishte zëvendës kapiteni i Romës, Florenzi.

“Jam mirë dhe po punoj çdo ditë që ta përmirësojë edhe më shumë gjendjen time”.

“E rëndësishme është që jam kthyer në fushë dhe tani ngadalë do të marrë formën më të mirë”.

Italiani luan në disa pozita, por ende nuk ka biseduar me trajnerin se ku do të luajë tek Roma e re.

“Pozita nuk është e rëndësishme. Do të sheh trajneri se ku i nevojitëm më shumë. Këtu është në pyetje Roma dhe jo një individ. Jam i gatshëm të luaj ku të më vendos trajneri për të mirën e Romës”, deklaroi Florenzi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

La Liga
Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Ndërkombëtare
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Ligat tjera
Kalo në kategori