Mbrojtësi anësor i Romës, Alessandro Florenzi thuhet se është në prag të bashkimit me francezët e Paris Saint-Germain.

Mediumet italiane La Gazzetta dello Sport dhe Sky Sport Italia e japin si të kryer transferimin e Florenzit te PSG.

Këto mediume raportojnë të jetë një marrëveshje huazimi me mundësi blerje në fund të sezonit.

Florenzi pëlqehet nga tri klube italiane Florenzi pëlqehet nga tri klube italiane

Ai do të ishte zëvendësimi për belgun Thomas Meunier, i cili tashmë ka bërë lëvizjen e tij në Borussia Dortmund.

Florenzi kishte shkuar në Valencia në janar si huazim, por mezi luajti për shkak të bllokimit, dëmtimit dhe një infeksioni.

Trajneri i Romës, Paulo Fonseca kohëve të fundit ndryshoi sistemin e tij në tre mbrojtës, gjë që mund ta vendosë Florenzin në anën e djathtë të mesfushës, por me sa duket ende nuk e sheh 29-vjeçarin në planet e tij.

Reklama
Reklama

Florenzi do të ishte italiani i dytë në PSG pas Marco Verrattit, ndërsa ish-sulmuesi i Interit Mauro Icardi është gjithashtu i pranishëm në Parc des Princes. /Telegrafi/