LAJMI I FUNDIT:

Flamengo fiton Copa Libertados pas fitores së çmendur në fund ndaj River Plate, Gabigol heroi i brazilianëve

Flamengo fiton Copa Libertados pas fitores së çmendur në fund ndaj River Plate, Gabigol heroi i brazilianëve
Gabriel Barbosa (Foto: Raul Sifuentes/Getty Images/Guliver)

Flamengo ka arritur të fitojë në fund 2-1 ndaj River Plate dhe të fitojë finalen e Copa Libertadores e zhvilluar në Estadio Monumental (Lima).

Reklama

Klubi i madh brazilian fituar Copa Libertadores apo trofeun më të rëndësishëm ekipor në Amerikën e Jugut.

Pjesa e parë e finales ishte thuajse e barabartë nga të dyja skuadrat, por vetëm argjentinasit e River Plate arritën të gjejnë golin.

Ishte sulmuesi Rafael Borre, i cili shënoi në minutën e 14-të golin e vetëm në këtë pjesë për t’i dhënë ekipin e tij epërsinë 0-1.

Festa e Rafael Borre pas golit (Foto: Raul Sifuentes/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, ishin brazilianët që dominuan totalisht duke krijuar shumë raste, por golat i shënuan vetëm në fund të ndeshjes.

Ishte sulmuesi nën pronësi të Interit, Gabriel Barbosa i njohur si Gabigol, i cili shënoi dy gola dhe u bë hero i brazilianëve.

Gabigol hero i Flamengos (Foto: Raul Sifuentes/Getty Images/Guliver)

Goli i parë erdhi në minutën e 89-të për barazimit 1-1, ndërsa në minutat shtesë shënoi golin e fitores 2-1.

Pas golit të shënuar pati edhe tensione ku gjyqtari kryesor i takimit shpërndau edhe dy kartonë të kuq, njërin për Ezequel Palacios të River Plate dhe tjetrin për shënuesin e dyfishtë Gabigol. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori