Conor McGregor u pa shumë i lumtur pas fitores me nokaut ndaj Donald Cerrone.

Luftëtari irlandez u rikthye si është më së miri në garat e UFC pas plot 15 muajve nga humbja e tij nga Khabib Nurmagomedov.

McGregor arriti ta mposht Cerronen pas vetëm 40 sekondave me nokaut dhe kjo e ka bërë të lumtur irlandezin.

Conor McGregor rikthehet me fitore në UFC, triumfon me nokaut pas vetëm 40 sekondave ndaj Donald Cerrone Conor McGregor rikthehet me fitore në UFC, triumfon me nokaut pas vetëm 40 sekondave ndaj Donald Cerrone

Ai pas ndeshjes u deklarua se ndihet i lumtur që ka bërë histori, ndërsa pati edhe dedikim për fitoren.

Conor McGregor mposhti pas vetëm 40 sekondave Cerronen (Foto: Steve Marcus/Getty Images/Guliver)

“Unë kam bërë histori. Jam luftëtari i parë në historinë e UFC që siguroj nokaut në tre divizione të ndryshme”, ka thënë fillimisht McGregor.

“Jam shumë i lumtur dhe krenar. UFC mund t’i zhveshë luftëtarët dhe t’u japë njerëzve tituj të rremë, por kjo e imja është histori”.

“Unë e shënova edhe një herë emrin tim në histori. Fitorja shkon për popullin irlandez! Për mamanë time”.

“Më pëlqen kjo kategori, kjo peshë, ndihem shumë mirë”, përfundoi irlandezi. /Telegrafi/