LAJMI I FUNDIT:

Fjalët e Meriton Korenicës dhe Nderim Nexhipit, pas ribashkimit të dyshes te Manisa

Fjalët e Meriton Korenicës dhe Nderim Nexhipit, pas ribashkimit të dyshes te Manisa

Manisa sot e ka prezantuar Meriton Korenicën, lojtarin e Përfaqësueses së Kosovës, i cili ka nënshkruar për dy vite me mundësi zgjatje edhe për një vit tjetër.

Korenica si zakonisht ka qenë i shkurtër në ceromininë e nënshkrimit, kur dha deklaratën e parë për faqen zyrtare të klubit.


“Kam ardhur këtu për tu shpallur kampion. Ne do të punojmë shumë dhe do të arrijmë objektivin tonë”.

“Kam marrë informacione shumë të mirë nga miqtë e mi në Manisa. Jam i lumtur që vij në një ekip me synime të mëdha. Do të punoj shumë për të pasur sukses këtu”, ka thënë Korenica.

Ballkani falënderon Korenica me fjalë të mëdha pas transferimit te Manisa: Dera jonë e hapur gjithmonë për lojtarë si ti
Lexo po ashtu Ballkani falënderon Korenica me fjalë të mëdha pas transferimit te Manisa: Dera jonë e hapur gjithmonë për lojtarë si ti

Drejtori sportiv i klubit, Nderim Nexhipi, i cili është më meritor për transferimin e Korenicës në Turqi, me të cilin kishte punuar edhe te Ballkani, ka folur fjalë të mëdha për lojtarin.

Zyrtare: Meriton Korenica prezantohet si lojtar i klubit turk Manisa
Lexo po ashtu Zyrtare: Meriton Korenica prezantohet si lojtar i klubit turk Manisa

“Meriton Korenica është i ri, dinamik dhe i talentuar. Ai do t’i shtojë shumë forcë ekipit tonë. Besoj se do të ketë shumë sukses me fanellën e Manisas. I uroj një sezon të suksesshëm me fanellën e Manisas”, ka thënë Nexhipi.

Manisa nënshkroi kontratë me formulën 2+1 vjeçare me Meriton Korenicën i cili kalon nga Ballkani, kampioni i Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori