LAJMI I FUNDIT:

Fjalët e Lionel Messit për Jose Mourinhon do të bëjnë jehonë në të gjithë botën: Ai është njeri i mirë, më bën gjithmonë të qesh

Fjalët e Lionel Messit për Jose Mourinhon do të bëjnë jehonë në të gjithë botën: Ai është njeri i mirë, më bën gjithmonë të qesh

Futbollisti argjentinas Lionel Messi ka zbuluar emrat e dy trajnerëve që nuk e kanë trajnuar kurrë dhe për të cilët ka respekt të jashtëzakonshëm dhe vetëm fjalë lavdërimi.

Është veçanërisht e habitshme se si ai foli për ekspertin portugez Jose Mourinho.


“I respektoj të gjithë trajnerët, por kam respekt të veçantë për Sir Alex Ferguson dhe Jose Mourinho”.

“Më kujtohet Ferguson që më përqafoi dhe më puthi në ballë edhe pasi mposhtëm Manchester Unitedin në finalen e Ligës së Kampionëve. Ai më thoshte gjëra në atë moment që unë nuk i kuptoja, por gjuha e tij e trupit më tregoi se sa i madh është ai njeri me të vërtetë”, ka thënë Messi.

Pas kësaj, ai pati edhe fjalë lavdëruese për Jose Mourinhon, gjë që është veçanërisht interesante pasi prej vitesh spekulohet se mes tyre ka pasur armiqësi.

Oferta e çmendur për Messin, sa dyfishi i rrogës së Ronaldos
Lexo po ashtu Oferta e çmendur për Messin, sa dyfishi i rrogës së Ronaldos

“Unë e dua shumë Mourinhon. Ai më bën të qesh sa herë që përballem me skuadrat e tij. Ai gjithmonë vjen me diçka për të më bërë të qesh. Kur ai ishte në Real Madrid, ne ishim në ngrohje dhe ai më tha: ” Hej, Leo, ti ke veshur fanellën e gabuar dhe je në anën e gabuar. Shko në dhomën e zhveshjes, merr fanellën e bardhë dhe bashkohu me Ronaldon në stërvitje”, tregon Messi.

Argjentinasi tregon pse Mourinho ia ka fituar zemrën dhe gjestet që ka bërë gjatë ndeshjeve.

“Sa herë që luaja kundër ekipeve të tij, më parë Interit apo Real Madridit, ai ishte gjithmonë shumë qesharak, por edhe një njeri i mirë. Ai dinte të më tërhiqte mënjanë dhe të thoshte diçka që nuk mund t’i tregoja askujt”, ka thënë Messi.

Messi aktualisht është te PSG dhe ditëve të fundit është përfolur shumë për faktin se në fund të këtij sezoni do të rikthehet te Barcelona dhe se në atë klub do ta përfundojë karrierën./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit

Kroacia lëshon fitoren nga duart, Italia i falet Zaccagnit

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri 0-1 Spanjë, vazhdojmë të kërkojmë golin e barazimit

LIVE: Shqipëri 0-1 Spanjë, vazhdojmë të kërkojmë golin e barazimit

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori