LAJMI I FUNDIT:

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Kylian Mbappe është kritikuar ashpër pas paraqitjes së tij në humbjen 3-2 të Paris Saint-Germain ndaj Barcelonës në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve, të zhvilluar në Parc des Princes.

PSG-ja tani udhëton në Kataluni për ndeshjen e dytë çerekfinale të javës së ardhshme, ku i duhet një fitore për të ruajtur çdo shpresë për titullin evropian këtë sezon.


Mbappe pritej të ishte katalizatori për PSG-në pasi Barcelona zbarkoi në Paris, por ai u ‘prangos’ nga mbrojtja e mysafirëve.

Notat e lojtarëve, PSG 2-3 Barcelona:  Raphinha lë në hije të gjithë
Lexo po ashtu Notat e lojtarëve, PSG 2-3 Barcelona:  Raphinha lë në hije të gjithë

Krahas dështimit për të shënuar, Mbappe pati vështirësi gjatë gjithë ndeshjes dhe PSG përballet me një detyrë të vështirë në ndeshjen kthyese në Barcelonë.

Ish-reprezentuesi francez dhe fituesi i Kupës së Botës, Christophe Dugarry, ka kritikuar ashpër performancën e Mbappes, përpara ndeshjes së kthimit.

“Ai tregoi më të keqen e futbollit dhe më të keqen e një lojtari të nivelit të lartë. Mund të humbasësh pasime, driblime dhe të kesh një ditë të keqe, por qëndrimi i tij ishte skandaloz, kishte mungesë respekti”, ka thënë Dugarry për RMC Sport.

Pretendohet se përplasja Vinicius Jr-Mbappe është ‘e pashmangshme’ te Real Madridi
Lexo po ashtu Pretendohet se përplasja Vinicius Jr-Mbappe është ‘e pashmangshme’ te Real Madridi

Komentet e Dugarryt vijnë si pjesë e narrativës më të gjerë që rrotullohet rreth Mbappes përpara fillimit të sezonit të ri, ndërsa ai përgatitet të lëvizë nga Parisi për t’iu bashkuar Real Madridit.

Nëse PSG eliminohet nga Liga e Kampionëve në ditët në vijim, kjo mund të sjellë potencialisht konfirmimin e transferimit të tij te Los Blancos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori