Fitorja nuk i mjaftoi, Feronikeli 74 do të luajë në barazh

Feronikeli 74 ka shënuar fitore ndaj Fushë Kosovës me rezultat 3-0, në xhiron e fundit, por kjo nuk i ka mjaftuar për të shpëtuar.

Drenicasit e mbyllën pjesën e parë në epërsi me golin e Kastriot Rapucës që erdhi në minutën e 10-të.

Feronikeli në minutën e 82-të shtoi epërsinë me golin e Ilirid Ademit për 2-0.

Krejt në fund shënoi edhe Shpresim Zogu për rezultatin 3-0.

Feronikeli ’74 me 44 pikë zë vendin e tetë dhe do të luajë në barazh për qëndrim në elitë, me fituesin e ndeshjes Prishtina e Re – Dinamo Ferizaj. /Telegrafi/

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë