LAJMI I FUNDIT:

Fitorja e 13-të rresht e Istogut, triumfon në derbin e hendbollit ndaj Prishtinës

Fitorja e 13-të rresht e Istogut, triumfon në derbin e hendbollit ndaj Prishtinës
(Foto: kosovahandball.info)

Istogu nuk ka të ndalur në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Istogu të shtunën ka shënuar fitoren e 13-të rresht.

Reklama

Në kuadër të xhiros së 13-të, istogaset në kryeqytet fituan ndaj Prishtinës me rezultat 35-29. Që në pjesën e parë Istogu krijoi epërsi prej pesë golave, 17-12.

Istogu nisi herët shkëputjen në rezultat, ndërsa në pjesën e dytë Prishtina më së afërmi është afruar në tri gola.

Istogu tani udhëheq në tabelë me 26 pikë. Prishtina mbetet në 22 pikë dhe mban pozitën e dytë.

Pranvera Ferataj dhe Esma Muratoviq shënuan nga 10 gola për Istogun. Dajana Milaniq i shtoi gjashtë gola. Ardiana Prapashtica e Simone Keita i shënuan nga 6 gola për Prishtinën. Pesë herë realizoi Shkurta Mehmeti.

Të shtunën u luajt edhe takimi në mes të Kastriotit dhe Vjosës. Fitore të pritur shënoi Kastrioti. Skuadra ferizajase fitoi me rezultatin 26-17.

Kastrioti është i pesti me 15 pikë nga 12 ndeshje. Vjosa është e dhjeta me gjashtë pikë.

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Serie A
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Kalo në kategori