Fitore spektakolare e Real Madridit në “Diego Armando Maradona” në një përballje me shumë raste shënimi

Real Madridi ka marrë fitore fantastike në udhëtim te Napoli me rezultat 2-1 në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Pas 19 minutash lojë, skuadra italiane kaloi në epërsi me golin e Leo Ostigard.

Por, Los Blancos i barazuan shifrat shumë shpejtë, duke shënuar në minutën e 27-të me anë të Vinicius Junior, që u asistua prej Jude Bellingham.

Anglezi më pas ndryshoi rol nga asistues në golashënues, duke realizuar në minutën e 34-të me asistim e Edouard Camavinga.

Me kaq edhe përfundoi pjesa e parë, derisa e dyta nisi edhe më furishëm.

Napoli fitoi penallti në minutën e 54-të, pasi Nacho luajti me dorë brenda zonës, ndërsa nga pika e bardhë realizoi Piotr Zielinski për 2-2.

Mirëpo, mysafirët nuk u dorëzuan sërish dhe ia dolën ta rikthenin epërsinë, tani falë një auto-goli nga Alex Meret (78’), por që gjitha meritat shkojnë te Federico Valverde që lëshoi një goditje të fuqishme dhe nga goditja e traverses, topi preku pjesën e pasme të portieri të Napolit për t’u futur në rrjetë.

Real Madridi është lider i Grupit C me gjashtë pikë, Napoli dhe Braga me tri, ndërsa Union Berlini ende pa asnjë. /Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Festimi i veçantë i Rudiger: 70 metra sprint në stilin e tij!