LAJMI I FUNDIT:

Fitore spektakolare e Milanit në udhëtim te Fiorentina – Rossonerët mbeten hije e Interit

Fitore spektakolare e Milanit në udhëtim te Fiorentina – Rossonerët mbeten hije e Interit

Milani ka fituar 3-2 në udhëtim te Interi në kuadër të javës së 28-të në Serie A.

Reklama

Pas vetëm nëntë minutash lojë, Rossonerët kaluan në epërsi me anë të Zlatan Ibrahimovicit, derisa Simon Kjaer ishte në rolin e asistuesit.

Mirëpo, Viola nuk u dëshpëruar nga ky gol dhe i barazuan shifrat në 1-1 me anë të Ericg Pulgar.

45 minutat e dytë kishin një ritëm edhe më të lartë, me Milanin që ia doli në fund.

Franck Ribery përmbysi shifrat në 2-1 për Fiorentinën me golin e realizuar në të 51-ën minutë.

Mirëpo, gjashtë minuta më vonë, Brahim Diaz (57’), i barazoi shifrat në 2-2.

Për të rikthyer epërsinë e Milanit u përkujdes Hakan Calhanouglu që shënoi në minutën e 73-të nga një asistim i Franck Kessie.

Kështu, mysafirët arritën të mbanin epërsinë, për të fituar tre pikë të arta në udhëtim të një kundërshtar aspak i lehtë.

Pas javës së 28-të, Milani gjendet në vendin e dytë me 59 pikë, gjashtë më pak se lideri Interi me një ndeshje më pak të zhvilluar. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Superliga
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori