Fitore e lehtë për Pejën në përballje me Dritën

(Foto: basketbolli.com)

Peja ka shënuar fitore bindëse ndaj Dritës me rezultat 125:71 (32:15, 36:16, 34:24, 23:16), në kuadër të javës së 13-të të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Pejanët shënuan fitore të merituar, duke qenë më të mirë nga fillimi deri në fund.

Verdhezinjtë e nisën më mirë ndeshjen, ku qysh në çerekun e parë krijuan epërsi deri në 17 pikë, 32:15, sa përfundoi kjo pjesë. Vendasit nuk u ndalën as në periudhën e dytë, për të thelluar epërsinë minutë pas minute, ndërsa në pushim shkuan me rezultat të thellë 68:31.

Peja vazhdoi dominimin në pjesën e dytë, përkatësisht periodën e tretë, ndërsa gjilanasit ishin të pafuqishëm dhe pothuajse të dorëzuar, kurse rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 102:55. Basketbollistët e Pejës vetëm sa ngritën epërsinë në dhjetë minutat e fundit, duke triumfuar me rezultat 125:71.

Te Peja u dalluan Dardan Berisha me 32 pikë e shtatë asistime dhe Ilter Erdem me 12 pikë, 11 asistime dhe tetë vjedhje të topave, kurse te Drita u dallua Isiah Johnson me 21 pikë dhe dhjetë kërcime.

Peja ka tetë fitore dhe pesë humbje, kurse Drita 13 humbje në 13 ndeshje.

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Rekordit të jashtëzakonshëm të Bruno Fernandes i vjen fundi pasi humbi ndeshjen ndaj Crystal Palace