LAJMI I FUNDIT:

Fiorentina mesazh Barcelonës dhe Arsenalit, të gatshëm të dëgjojnë ofertat për Amrabat

Fiorentina mesazh Barcelonës dhe Arsenalit, të gatshëm të dëgjojnë ofertat për Amrabat

Barcelona e donte Sofyan Amrabatin në afatin e janarit, por Fiorentina refuzoi ofertën e tyre, ndërsa tani gjërat mund të ndryshojnë në verë.

Mesfushori 26-vjeçar maroken u bë i njohur në skenën botërore pasi luajti një rol të madh në suksesin historik të Marokut drejt gjysmëfinaleve të Kupës së Botës në Katar, duke luajtur çdo minutë dhe duke tërhequr vëmendjen e tifozëve dhe klubet në mbarë botën.

Një lëvizje në janar dukej e mundshme, por Viola nuk dëshironte të humbiste yllin e tyre.

Siç shkruan Calciomercato.com, Fiorentina nuk kishte ndërmend të pranonte ofertën e Barcelonës për huazim me opsion blerjeje për Amrabat, pavarësisht presionit nga lojtari dhe rrethimi i tij.

Lojtari donte të ikte, por tani ka kërkuar falje dhe ka rregulluar marrëdhënien e tij me klubin pjesërisht.

Fiorentina është e gatshme të dëgjojë ofertat për Amrabat gjatë verës dhe të japë dritën jeshile për shitje, duke dërguar një sinjal të rëndësishëm për klubet e interesuara si Barcelona dhe Liverpool. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori