LAJMI I FUNDIT:

Fiorentina konfirmon tre emrat e lojtarëve dhe një të stafit që kanë dalë pozitiv me coronavirus

Fiorentina konfirmon tre emrat e lojtarëve dhe një të stafit që kanë dalë pozitiv me coronavirus

Klubet italiane vazhdojnë t’i konfirmojnë emrat e anëtarëve të tyre të prekur nga coronavirus.

Reklama

Pandemia që ka pushtuar thuajse gjithë shtetin italian ka prekur edhe disa nga futbollistët.

Daniele Rugani ishte futbollisti i parë nga Serie A i prekur nga kjo pandemi, për të vazhduar te Manolo Gabbiadini i Sampdorias.

Klubi bardhekaltër i Sampdorias, konfirmoi ditën e mbrëmshme se lojtarët tjerë si Omar Colley, Morten Thorsby, Albin Ekdal dhe Antonio La Gumina gjithashtu kanë rezultuar pozitiv me coronavirus.

Patrick Cutrone . (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Edhe te Fiorentina ka të prekur nga virusi, pasi i pari ishte sulmuesi Dusan Vlahovic.

Gjatë ditës së sotme klubi vjollcë ka konfirmuar se edhe sulmuesi Patrick Cutrone, mbrojtësi German Pezzalla si dhe fizioterapisti Stefano Dainelli kanë rezultuar pozitiv pas testeve të bëra.

German Pezzella. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

“ACF Fiorentina njofton se, pasi kishin disa simptoma lojtarët Patrick Cutrone e Germam Pezzalla si dhe fizioterapisti Stefano Dainelli kanë rezultuar pozitiv me coronavirus”.

“Që të tre janë me shëndet mirë dhe janë të izoluar në shtëpitë e tyre”, thuhet në njoftimin e klubit italian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori