LAJMI I FUNDIT:

Finalja e Ligës së Konferencës: Notat e lojtarëve, Roma 1-0 Feyenoord, Rui Patricio dhe Mancini më të mirët

Finalja e Ligës së Konferencës: Notat e lojtarëve, Roma 1-0 Feyenoord, Rui Patricio dhe Mancini më të mirët

Roma ka arritur ta mposht Feyenoordin në finalen e Ligës së Konferencës të zhvilluar në Tiranë me rezultat 1-0.  

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Nicolo Zaniolo në minutën e 32-të të ndeshjes.

Lojtarët më të mirë në këtë ndeshje ishin portieri Rui Patrico dhe mbrojtësi Gianluca Mancini me notën 8.1.

Paraqitje pozitive kishin edhe Chris Smalling (7.6) dhe Roger Ibanez (7.5).

Marcos Senesi ishte më i miri te Feyenoord me notën 7.8.

Notat e lojtarëve të Romës dhe Feyenoord

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Dalin pamjet se çfarë u bënë medaljeve Caicedo dhe Lavia pas humbjes së finales nga Liverpooli

Premier League
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga

"Kjo ishte diçka që nuk e kisha parë në asnjë lojtar deri në atë moment" - drejtori i Barcelonës thekson aftësinë mahnitëse të Ronaldos

Përfaqësueset
Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Coutinho tregon se kush duhet ta drejtojë Barcelonën mes Klopp dhe Flick

Bundesliga
Kalo në kategori