LAJMI I FUNDIT:

Festa e Manchester Cityt pas morën trofeun si më të mirët e Evropës

Festa e Manchester Cityt pas morën trofeun si më të mirët e Evropës

Manchester City është kampion i Evropës, duke e ka fituar për herë të parë në histori të tyre Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur në finale Interin me rezultat 1-0.

Reklama

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Rodri në mesin e pjesës së dytë.

Pas ndeshjes, fillimisht lojtarët e Interit morën medaljet e argjendta për vendin e dytë.

Në fund ishte momenti i kampionëve, që të prirë nga Pep Guardiola, fillimisht morën medaljet.

Pas kësaj trofeu i çmuar iu dorëzua kapitenit Ilkay Gundogan.

Festë e madhe e lojtarëve të Man Cityt, pasi ky klub e fiton për herë të parë në histori këtë trofe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori