LAJMI I FUNDIT:

Festa e çmendur që u kthye në zhgënjim: Tifozët e Hamburgut festuan rikthimin në Bundesliga – por Heidenheimi ua ndali gëzimin

Festa e çmendur që u kthye në zhgënjim: Tifozët e Hamburgut festuan rikthimin në Bundesliga – por Heidenheimi ua ndali gëzimin

Ka pasur disa skena të jashtëzakonshme në Gjermani, derisa ato kanë ndodhur në minutat e fundit të një ndeshje.

Reklama

Mbështetësit e Hamburgut hynë në fushë pasi skuadra e tyre mundi Sandhausen 1-0, duke menduar se ishin promovuar në Bundesligë.

Por, ndërsa festimet ishin duke u zhvilluar në fushë, Heidenheim, i cili ishte vetëm dy pikë prapa Hamburgut në tabelë, ishte ende duke luajtur kundër Regensburg.

Me rezultatin 2-1 në minutat e fundit të ndeshjes, Heidenheimit i nevojiteshin dy gola për të siguruar promovimin, me Hamburgun që tashmë kishte filluar festimet.

Megjithatë, një gol i barazimit në minutën e 93-të nisi një nga rikthimet më të shquara të futbollit, përpara se Tim Kleindienst të përfundonte misionin e pamundur në minutën e 99-të, që do të thotë se Heidenheim u inkuadrua për hetë të parë në histori në Bundesligë.

Kaosi pasoi mes tifozëve të Hamburgut, me festimet që shpejt u kthyen në ankth pasi mbështetësit e kuptuan se në fund të fundit nuk ishin promovuar.

Për shkak të mënyrës unike të formulimit të kategorive gjermane, Hamburgu do të ketë ende shansin për t’u promovuar në një ndeshje play-off kundër Stuttgartit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A

"Nuk kemi nevojë për sulmues, kemi Armando Brojën" - Pochettino beson shumë te ylli shqiptar

Premier League
Kalo në kategori