Feronikelit i kthehet buzëqeshja, mposht Vllazninë si mysafir

Feronikeli ka arritur të shënojë fitore në përballje me Vllazninë e Pozharanit si mysafir me rezultat 3-0.

Ndeshja e vlefshme e javës së 11-të në Superligën e Kosovës, mes Feronikelit dhe Vllaznisë u mbyll pothuajse në pjesën e parë.

Mysafirët që nuk kishin fituar në gjashtë ndeshjet e fundit u kthyen të fitorja pasi shënuan dy herë në pjesën e parë.

I pari që gjeti rrugën e golit ishte Mendurim Hoti që shënoi në minutën e 15-të.

Nuk vonoi shumë edhe Mark Milicaj shënoi për 2-0, duke i mbyllur dilemat e kësaj ndeshje.

Pjesa e dytë  nuk solli shumë raste dhe Feronikeli arriti ta ruaj fitoren me golin e shënuar në kohën shtesë.

Feronikeli arrin në kuotën e 16 pikëve dhe zë pozitën e tetë, ndërsa Vllaznia mbetet e fundi me vetëm pesë pikë. /Telegrafi/

Vedat Muriqi afër rikthimit në Turqi, pritet ta zëvendësojë yllin e madh

Real Madridi merr vendim për të ardhmen e Modric dhe Kroos

Sulmuesi adoleshent pritet të zëvendësojë Vitor Roque sezonin e ardhshëm - kush është ai?

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

Pse Jamal Musiala vendosi të mos përfaqësojë Anglinë në nivel të lartë, duke përzgjedhur më pas Gjermaninë