LAJMI I FUNDIT:

Ferizaj nënshtron Trepçën ’89 dhe shton gjasat për mbijetesë

Ferizaj nënshtron Trepçën ’89 dhe shton gjasat për mbijetesë

Ferizaj ka shënuar një fitore të madhe para adhuruesve të vet ndaj Trepçës ’89 me rezultat 4-0.

Reklama

Në fakt në fillim të ndeshjes ishin mysafirët që rrezikuan, ku Leart Emini goditi shtyllën.

Ishte minuta e gjashtë e ndeshjes kur vendasit fituan penallti, të cilën në gol e shëndrroi kapiteni Taulant Dajaku për 1-0.

Mysafirët shënuan me Arb Manajn në minutën e 42-të, por që goli i tij u anulua për pozitë jashtë loje.

Me epërsinë minimale të vendasve 1-0 skuadrat shkuan në pushim.

Pjesa e dytë nisi edhe më mirë për bardhekaltërtit që gjetën edhe golin e dytë në minutën e 51-të.

Mesfushori Taulant Dajaku realizoi një gol të bukur nga distanca për ta sjell një tjetër gëzim në shkallët e stadiumit.

Në minutën e 66-të vendasit shënuan edhe golin e tretë, gol i nokautit për mysafirët.

Edon Sadriu pasi kaloi edhe portierin mysafir realizoi për 3-0.

E në minutën e 88-të vendasit realizuan edhe golin e katërt, ku autor ishte rezervisti Nermin Hajdarevic.

Me këto tri pikë, Ferizaj ndodhet në pozitën e 10-të me 25 pikë, një më pak se 89-shi që është në pozitën e tetë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Plotë 15 lojtarë mund të largohen nga Chelsea – situata e secilit prej tyre dhe çmimi i vendosur nga klubi

Plotë 15 lojtarë mund të largohen nga Chelsea – situata e secilit prej tyre dhe çmimi i vendosur nga klubi

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Kalo në kategori