Tony Ferguson është zotuar se sapo ka filluar, pavarësisht se pësoi një humbje brutale me ndërprerje nga Michael Chandler në UFC 274.

Luftëtari i renditur në vendin e shtatë për peshën e lehtë u rikthye në tetëkëndësh pas gati një viti jashtë kundër Chandler në Phoenix. Por, ai u nokautua në mënyrë brutale nga rivali i tij, i cili e la të tronditur me një goditje shpërthyese që e pa atë të mposhtur.

Ferguson tani ka lëshuar deklaratën e tij të parë që nga humbja shkatërruese, duke shkruar në Instagram: “Urime për Michael Chandler për fitoren e tij në UFC 274. U argëtova shumë atje, ju tifozët jeni të egër! Më pëlqen kjo! Ndjehem mirë që u ktheva përsëri dhe jam i uritur. Sapo kemi filluar”.

Reklama
Chandler e nokauton Tony Fergusonin me një goditje brutale, amerikani mbeti pa ndjenja dhe fytyra e tij u deformua e gjitha Chandler e nokauton Tony Fergusonin me një goditje brutale, amerikani mbeti pa ndjenja dhe fytyra e tij u deformua e gjitha
Reklama

Dyshja shkëmbyen goditje të nxehta verbale gjatë gjithë stërvitjes ndërsa përgatiteshin për përplasjen e tyre.

Megjithatë ai e mbylli shfaqjen në një stil spektakolar me një goditje të egër, e cila e kapi Fergusonin në mjekër dhe e dërgoi atë në dysheme. Ferguson u ndihmua të ngrihej në këmbë dhe u dërgua menjëherë në spital si masë paraprake.

Pas kontrolleve mjekësore, ai u lirua më pas me kundërshtarin e tij duke përshëndetur fitoren e tij gjatë intervistës pas luftës. “Ne nuk stërvitemi aq shumë, thjesht ndodhi”, deklaroi Chandler. “Ai është kaq i gjatë, por ai i mban duart jashtë anash, kështu që ka një rrugë në mes”.

Reklama

Chandler tani është në garë për të luftuar për rripin në peshat e lehta, me Oliveiran të detyruar të lirojë titullin e tij pasi dështoi në pesha. /Telegrafi/

Reklama