LAJMI I FUNDIT:

“Fenomeni” e lë Ronaldon jashtë listës së më të mëdhenjve të të gjitha kohërave

“Fenomeni” e lë Ronaldon jashtë listës së më të mëdhenjve të të gjitha kohërave

Legjenda braziliane, Ronaldo Nazario i njohur si “Fenomeni” ka shpërfillur sulmuesin e Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo, kur diskutoi për lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave në futboll.

Reklama

Braziliani foli për një “grup special” që përfshinte disa nga lojtarët më të mirë që kanë luajtur ndonjëherë, por la jashtë pesë herë fituesin e Topit të Artë, portugezin e Djajve të Kuq.

Aktualisht, Ronaldo  ka mjaft probleme te Unitedi – duke pasur parasysh se Erik Ten Hag e ka lënë jashtë skuadrës së ekipit të parë pas refuzimit të tij për të luajtur në fitoren 2-0 ndaj Spurs këtë javë.

Për të shtuar fyerjen ndaj lëndimit emocionale, Ronaldo tani është lënë jashtë një liste ekskluzive të legjendave të futbollit të përpiluar nga “Fenomeni” brazilian.

“Fenomeni” foli në një intervistë ekskluzive për The Guardian, ku zbuloi se cilët janë sipas tij lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave.

“Mendoj se ka një grup shumë, shumë të veçantë ku keni Diego Maradona, Messi, Cruyff, Beckenbauer, Pele, Van Basten, Ronaldinho”, ka thënë fillimisht Ronaldo.

“Unë do të përfshija veten time. Le të thonë fansat, le ta debatojnë nëpër lokale. Por nuk mund t’i renditësh, nuk mund të krahasosh brezat”, përfundoi braziliani.

Ronaldo Nazario konsiderohet si një nga lojtarët më të mëdhenj që ka luajtur futboll, teksa e ka zbukuruar këtë lojë të bukur me driblimet dhe golat e tij.

Ai fitoi dy trofe të Topit të Artë dhe dy Kupa të Botës gjatë karrierës së tij të shkëlqyeshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori