0Shares

Janë mësuar dy ekipet që do të luftojnë për titullin e Euroleagues.

Fenerbahçe dhe Olympiacos do të luftojnë sivjet për titullin e kampionit të ligës elitare evropiane për klube në basketboll.

Skuadra turke në gjysmëfinale ka triumfuar kundër spanjollëve të Real Madridit me rezultat 84-75, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, grekët kanë arritur të fitojnë kundër ekipit rus të CSKA Moskës me rezultat 82-78.

Kujtojmë se finalja e madhe do të zhvillohet në qytetin e Stambollit më 21 maj (e diele), me fillim në ora 20:00. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)