LAJMI I FUNDIT:

Fabrizio Romano konfirmon largimin e Zidane nga Reali, efekti domino fut në lojë Conten dhe Allegrin

Fabrizio Romano konfirmon largimin e Zidane nga Reali, efekti domino fut në lojë Conten dhe Allegrin
(Foto: Marca)

Gazetari i mirënjohur i Sky Sport Italia, Fabrizio Romano, ka njoftuar se Zinedine Zidane ka vendosur të largohet nga Real Madridi me efekt të menjëhershëm.

Reklama

Sipas ekspertit italian të transferimeve, strategu francez ka vendosur t’i japë fund qëndrimit të dytë te Los Blancos, pasi mbeti në vend të dytë në La Liga dhe ishte eliminuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

“Ekskluzive. Zinedine Zidane ka vendosur të largohet nga Real Madridi me efekt të menjëhershëm”, ka shkruar Romanë në Twitter.

Legjenda ishte larguar nga Reali në maj të vitit 2018 duke u rikthyer në mars të vitit 2019. Ai ka kontratë deri më 30 qershor 2022.

Zidane pritet të largohet nga Real Madridi, Juve mbetet destinacion i mundshëm
Lexo po ashtu Zidane pritet të largohet nga Real Madridi, Juve mbetet destinacion i mundshëm

Nëse konfirmohet largimi i tij, atëherë ky vendim do të ndikojë edhe në planet e Juventusit dhe Interit.

Zonja e Vjetër ka qenë në bisedime të avancuar për ta kthyer Massimiliano Allegrin në vend të Andrea Pirlos, porse Zidane është opsioni primar.

Në anën tjetër, Antonio Conte që u largua nga Interi mund të marrë drejtimin e Real Madridit, derisa Allegri që është opsion i Realit, mund të marrë drejtimin e Interit (sidomos nëse Simone Inzaghi vendos të qëndrojë te Lazio). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë

"Lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale katër herë në muaj nuk mund të luajnë për mua" - Simeone me mendim që ka befasuar shumëkënd

La Liga
Cristiano Ronaldo zbulon ndryshimin kryesor me të cilin duhej të mësohej në Arabinë Saudite

Cristiano Ronaldo zbulon ndryshimin kryesor me të cilin duhej të mësohej në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

Babai i Kvaratskhelia zbulon klubin që Khvicha ëndërron të luajë

La Liga
Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bundesliga
Hazard i shkakton kokëdhimbje Real Madridit

Hazard i shkakton kokëdhimbje Real Madridit

La Liga
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori