Kampionati Botëror po bëhet gati të pres 32 kombëtaret më të mira në Rusi, gjatë muajve qershor dhe korrik.

Pjesë e pandashme e skuadrave janë edhe fanellat.

Ajo e Nigerisë ka bërë bujë në këtë vit, pasi online janë shitur të gjitha brenda tre minutash.

Tre milionë porosi janë bërë për fanellën e Nigerisë, ndërsa Nike nuk ka më.

Kombëtaret ndër vite kanë ndërruar dukjen, ndërsa ka edhe nga ato si Gjermania, Spanja, Belgjika e Franca që nuk i kanë ndryshuar ngjyrat.

Normalisht që forma paksa ka ndryshuar, pasi dizajni ka evoluar ndër vite.

Fanella nga Nike, Adidas, Puma, Umbro por edhe nga Neë Balance e Errea.

Garën për fanellën më të bukur e ka fituar Nigeria për këtë edicion, por shihni se si kanë evoluar fanellat ndër vite. /Telegrafi/

Gjermania

Algjeria

Argjentina

Belgjika

Brazili 

Kolumbia

Korea Jugore 

Kosta Rika

Kroacia 

Danimarka

Egjipti 

Spanja

Franca

Anglia

Iran

Islanda

Japonia

Maroku

Meksika

Nigeria

Kosta Rika

Peru

Polonia

Portugalia

Rusia

Zvicra

Suedia

Uruguai

Tunizia

Senegal 

Serbia

Australia