Evertoni është duke synuar transferimin e Clement Lenglet nga Barcelona në këtë afat kalimtar veror.

Mrbojtësi francez kishte shansin që të dëshmonte vetën në edicionin e kaluar, mirëpo nuk është se ofroi sigurinë në fazën defanzive te katalunasit.

Sipas asaj që raporton FC Barcelona Noticias, Rafa Benitez po e kërkon Lengletin te Evertoni.

Mes krizës financiare, zbulohen pagat e çmendura të të gjithë lojtarëve të Barcelonës Mes krizës financiare, zbulohen pagat e çmendura të të gjithë lojtarëve të Barcelonës

Lojtari 26-vjeçar ishte i kritikuar shumë në sezonin e kaluar nga tifozët e Barcelonës për pasigurinë e tij, sidomos në muaj e fundit.

Tnia, Blaugranasit janë të gatshëm që të shesin Lengletin, në mënyrë që të krijojnë hapësirë për transferimet e reja.

Pagat e lojtarëve të Barcelonës pas përgjysmimit të tyre Pagat e lojtarëve të Barcelonës pas përgjysmimit të tyre

Barcelona tashmë e ka transferuar Eric Garcian si të lirë nga Manchester Cityt dhe kjo i mundëson klubit shitjen e francezit.

Benitez thuhet se nuk i beson plotësisht mbrojtës së Evertonit, andaj po kërkon përforcime. /Telegrafi/