LAJMI I FUNDIT:

Etrit Berisha arrin për teste mjekësore te Torino, së shpejti zyrtarizimi

Etrit Berisha arrin për teste mjekësore te Torino, së shpejti zyrtarizimi

Torino thuhet se është në prag të përfundimit të një transferimi të portierit shqiptar, Etrit Berishën, i cili ka mbërritur në qendrën sportive Granata për të kryer testet mjekësore.

Reklama

Gazetari i Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio ka raportuar se portieri i SPAL është vendosur për një lëvizje në Torino, për të zëvendësuar Salvatore Sirigun.

Portieri shqiptar i ka mbetur edhe një vit nga marrëveshja me Biancazzurri, por klubi Granata thuhet se kanë arritur një marrëveshje mbi një kthim në Serie A.

Berisha ka përvojë në Serie A nga koha e tij me Lazion dhe Atalantan gjithashtu, duke luajtur 139 herë në kampionatin italian.

Di Marzio raporton se shqiptari ka mbërritur në Torino për të kryer testet mjekësore me ekipin e Urbano Cairos dhe do të nënshkruajë kontratën sapo të marrë miratimin nga stafi mjekësor i klubit Granata.

32-vjeçari, i cili ka luajtur 65 herë me Shqipërinë, u transferua në SPAL nga Atalanta në vitin 2019 dhe sezonin e fundit luajti në Serie B, ku ekipi i tij përfundoi i nënti në tabelë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori