ESPN ka bërë një përzgjedhje interesante me lojtarët më të mirë që janë nën 21 vjet.

Aty janë emra të njohur tashmë për futbollit evropian, pasi shkëlqejnë me klubet dhe kombëtaret e tyre.

Kylian Mbappe është në krye të kësaj liste, pasi realisht është lojtari më i vlefshëm sot në botën e futbollit.

Aty janë edhe emra si Trent Alexander-Arnold dhe Jadon Sancho që po bëjnë shumë mirë.

Në fund të kësaj liste të ESPN është Joao Felix që është edhe lojtari që është shitur më së shtreji në këtë mes.

10. Joao Felix (Atletico Madrid).

9. Federico Valverde (Real Madrid).

8. Erling Haaland (Borussia Dortmund).

7. Gianluigi Donnarumma (AC Milan).

6. Matthijs de Ligt (Juventus).

5. Kai Havertz (Bayer Leverkusen).

4. Vinicius (Real Madrid).

3. Trent Alexander-Arnold (Liverpool).

2. Jadon Sancho (Borussia Dortmund).

1. Kylian Mbappe (PSG).

/Telegrafi/