Pozicioni i trajnerin Zinedine Zidane në Real Madrid është në dyshim pas eliminimit poshtërues në Copa del Rey kundër ekipit inferior të Alcoyano.

Real Madridi u mposht me rezultat 2-1 nga ekipi i kategorisë së tretë Alcoyano në kuadër të Copa del Rey.

Kjo humbje dhe ky eliminim ka sjell shumë dëshpërim te Mbretërit dhe puna e Zidanes thuhet se tashmë është në rrezik.

Zidane pas eliminimit nga Alcoyano: Përgjegjësia është e imja, të shohim se çfarë do të ndodhë në ditët në vijim Zidane pas eliminimit nga Alcoyano: Përgjegjësia është e imja, të shohim se çfarë do të ndodhë në ditët në vijim

Francezi mbeti i qetë në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes, edhe kur u pyet për të ardhmen e tij në stolin e Los Blancos.

Por, sipas mediumit ESPN Argentina, Real Madridi tashmë ka shefin e River Plate, Marcelo Gallardo si favoritin e tyre aktual për të pasuar Zidane si trajner.

Citimet e Zidane pas ndeshjes

“Unë marr përgjegjësinë dhe gjithçka që duhet të ndodhë do të ndodhë”.

“Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë në ditët në vijim”, ka thënë Zidane. /Telegrafi/