LAJMI I FUNDIT:

“Është e turpshme” – Alan Shearer kritkon ashpër Bruno Fernandesin për sjelljen e tij

“Është e turpshme” – Alan Shearer kritkon ashpër Bruno Fernandesin për sjelljen e tij

Bruno Fernandes është cilësuar si “i turpshëm” nga Alan Shearer për reagimin e tij ndaj tifozëve të Manchester United që brohoritnin Ole Gunnar Solskjaerin pas humbjes së tyre poshtëruese në Watford.

Reklama

Trajneri u vërshëllye teksa i udhëhoqi lojtarët e tij të atëhershëm drejt tifozëve që udhëtuan në Vicarage Road të shtunën.

Neville insiston se ishte gabim shkarkimi i Solskjaer nga United
Lexo po ashtu Neville insiston se ishte gabim shkarkimi i Solskjaer nga United

Kjo bëri që Fernandes të ndërhynte, duke u thënë mbështetësve të United të kthenin zhgënjimin e tyre te lojtarët në vend të norvegjezit.

Megjithatë, portugezi që u kërkoi tifozëve të mos talleshin me Solskjaer nuk u pëlqye mirë nga legjenda e Ligës Premier, Shearer, i cili reagoi nga një studio televizive.

“A është sot dita e gënjeshtrave?” – Luis Enrique reagon ndaj lajmeve që e lidhin atë me Manchester Unitedin
Lexo po ashtu “A është sot dita e gënjeshtrave?” – Luis Enrique reagon ndaj lajmeve që e lidhin atë me Manchester Unitedin

Duke folur në Football 365, ai tha: “Epo kjo është shumë e turpshme mendoj nga Bruno Fernandes sepse ata kanë pasur mundësinë të shpëtojnë punën e trajnerit në performancën që kanë bërë”.

“Pra, që ai të thotë ‘mos fajësoni vetëm menaxherin, fajësoni të gjithë lojtarët’. Absolutisht ata duhet të [fajësojnë] lojtarët sepse është mjaft e qartë nga qëndrimi i tyre, nga performanca e tyre që lojtarët nuk e duan trajnerin”, ka shtuar më tej legjenda e futbollit

I pikëlluar me shkarkimin, por Solskjaer nuk ngurroi të dilte nga makina dhe ta përqafonte tifozin e Unitedit
Lexo po ashtu I pikëlluar me shkarkimin, por Solskjaer nuk ngurroi të dilte nga makina dhe ta përqafonte tifozin e Unitedit

Michael Carrick do të jetë trajner i përkohshëm i Unitedit, derisa Zinedine Zidane shihet si favoriti për të marrë drejtimin e skuadrës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Serie A
Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Bundesliga
Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Serie A
Kalo në kategori