Këngëtari shqiptar me famë në Itali, Ermal Meta, ka publikuar këngën e tij më të re “No Satisfaction”.

“No Satisfaction” mban titullin kënga e tij e re, e cila përkthyer në shqip do të thotë “pa kënaqësi”.

Teksti i saj flet për vështirësitë e botës moderne dhe mënyrën se si njerëzit janë të pakënaqur sot, përkundër kushteve.

View this post on Instagram

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)

Muzika dhe teksti janë një prodhim i vet Ermal Metës, pasi i njëjti është edhe autor i shumë këngëve të tij.

Ermali përndryshe është shumë aktiv në tregun e muzikës italiane, si një ndër artistët më të pëlqyer atje.

Ai me prejardhje është nga Fieri i Shqipërisë, por është shpërngulur që i vogël në shtetin italian. /Telegrafi/

(Videoja është e padisponueshme për territorin e Kosovës)