Sezona e verës, njihet si periudha e sjelljes së këngëve të reja prej artistëve vendor dhe ndërkombëtar.

Një prej tyre është edhe Era Istrefi, e cila ka publikuar projektin më të ri muzikor para fansave dhe publikut të gjerë.

Bukuroshja kësaj radhe ka zgjedhur të bashkëpunojë me një reper të njohur rus, Algie, e cila gjë është hera e parë që ka ndodhur një bashkëpunim i tillë.

View this post on Instagram

💀

A post shared by Элджей (@sayonaraboy) on May 5, 2019 at 6:43am PDT

“Was dy Liebe nennst”, titullohet kënga e dyshes, por që nuk kanë vendosur ta shoqërojnë me ndonjë video projektin e ri.

Theksojmë se biondina jonë është duke punuar në këngë të tjera që pritet t’i sjell gjatë muajve në vijim para tirfozëve të saj.

Ndryshe, Istrefi ka paralajmëruar se gjatë verës do të mbajë disa koncerte të ndryshme në diasporë dhe troje shqiptare. /Telegrafi/