LAJMI I FUNDIT:

Enzo: Nuk merrem me çmimin tim, gjërat te Chelsea do të përmirësohen

Enzo: Nuk merrem me çmimin tim, gjërat te Chelsea do të përmirësohen

Enzo Fernandez ka kompletuar transferimin te Chelsea gjatë afatit kalimtar të janarit.

Reklama

Mesfushori argjentinas u bë lojtari më i shtrenjtë në histori të Chelseat, pasi londinezët paguan 121 milionë euro për transferimin e tij nga Benfica.

Duke parë çmimin e paguar për të, ka shumë presion dhe të gjithë në Angli presin më të mirën nga Enzo.

Megjithatë mesfushori argjentinas ka thënë se nuk i intereson çmimi që është paguar për të, pasi ajo është mes dy klubeve.

“Për sa i takon kostos së kartonit tim mund të them se këto shifra nuk kanë asnjë lidhje me mua, kjo është pjesë e futbollit”.

“Detyra ime është të dal, të futem në fushë dhe të jap maksimumin”, deklaroi Enzo Fernandez.

22-vjeçari është i bindur se Chelsean e pret një e ardhme e ndritur, pasi janë në një fazë të ambientimit.

“Kur ke kaq shumë të rinj që kanë vetëm 20 ditë për t’u njohur është e vështirë të transformohesh në një ekip të strukturuar mirë”.

“Por stafi ynë teknik dhe trajneri na kanë vënë në dispozicion të gjithë mjetet e domosdoshme për këtë. Është vetëm çështje kohe”, ka deklaruar Enzo Fernandez. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori