LAJMI I FUNDIT:

Enrique tregon për herë të parë kush është futbollisti më i mirë në botë, çuditërisht e harron Messin

Enrique tregon për herë të parë kush është futbollisti më i mirë në botë, çuditërisht e harron Messin
Reklama

Luis Enrique ka disa muaj që ka marrë drejtimin e Paris Saint Germain dhe e ka nisur aventurën franceze me fitore në Ligën e Kampionëve.

PSG ka mposhtur Borussia Dortmundin me rezultat të pastër 2-0 për të marrë një nismë të mbarë në garën më të madhe evropiane për klube.


Trajneri spanjoll ka qenë i qartë pas kësaj ndeshje, duke thënë se ylli francez i skuadrës së tij Kylian Mbappe është futbollisti më i mirë në botë.

“Kylian Mbappe është lojtari më i mirë në botë, më besoni”, tha fillimisht Enrique.

PSG triumfon ndaj Dortmund – vendosin golat e Kylian Mbappe dhe Achraf Hakimi
Lexo po ashtu PSG triumfon ndaj Dortmund – vendosin golat e Kylian Mbappe dhe Achraf Hakimi

“Më shumë se aftësitë e tij teknike, ajo që më ka bërë përshtypje është cilësia e tij njerëzore. Është kënaqësi ta kesh atë në dhomën e zhveshjes”

“Mbappe është një lider që ka gjithmonë një buzëqeshje në fytyrën e tij”, ka thënë trajneri spanjoll.

Imagjionin ta thoni një gjë të tillë pasi keni trajnuar më parë shtatë herë futbollistin më të mirë në botë Lionel Messin? Por Enrique e tha dhe tani ka shumë pyetje nga tifozët në rrjetet sociale.

Shumë tifozë kanë parashtruar pyetje në rrjetet sociale nëse në kontratat e anëtarëve të PSG-së është e shkruar që duhet thënë gjëra të tilla për Mbappen.

Gjithsesi Mbappe është një futbollist i jashtëzakonshëm dhe ai padyshim se është njëri nga më të mirët në botë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori