Modelja e njohur shqiptare Emina Çunmulaj, ka rrëmbyer vëmendjen e të gjitha mediave këtë vit.

Muaj më parë, ajo iu bashkua disa aksioneve humanitare për tu dalë në ndihmë familjeve skamnore në Shqipëri.

Për gjithë këtë bamirësi dhe promovim të Shqipërisë, Çunmulaj është nderuar me mirënjohje në Pallatin Presidencial, në Tiranë.

Emina Çunmulaj nderohet me mirënjohje nga Ministria e Turizmit në Shqipëri (Foto: Emina Çunmulaj/Instagram)

Ajo ka publikuar disa fotografi në rrjetin social Instagram, ku ka shfaqur ndër të tjerash momentin, kur asaj i dorëzohet çmimi nga Ministri i Turizmit, Blendi Klosi.

Të gjitha lajmet nga Bukuroshet Shqiptare Të gjitha lajmet nga Bukuroshet Shqiptare

“Çfarë nderi të nderohesh nga shteti i bukur i Shqipërisë. Faleminderit Ministrit të turizmit, Blendi Klosit dhe Pallatit Presidencial për këtë nder”, ka shkruar Emina në Instagram.

Marrja e kësaj mirënjohjeje është një shtysë për bukuroshen që të vazhdojë aksionet humanitare, por edhe promovimin e turizmit.

E veshur në një kostum të zi, modelja Çunmulaj dukej mjaft atraktive natën e mbrëmshme në Pallatin Presidencial, duke rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve me paraqitjen e saj. /Telegrafi/

Emina Çunmulaj dhe Ministri i Tueizmit, Blendi Klosi (Foto: Emina Çunmulaj/Instagram)