LAJMI I FUNDIT:

Emilia Clarke i kishte studiuar fjalimet e Hitlerit për rolin e saj në “Game of Thrones”

Emilia Clarke i kishte studiuar fjalimet e Hitlerit për rolin e saj në “Game of Thrones”
Emilia Clarke (Foto: Neilson Barnard/Getty Images/Guliver)

Në një intervistë për Variety, Emilia Clarke ka treguar se shikonte video të diktatorëve që flisnin në gjuhë të huaja.

“Duke i dhënë të gjitha këto fjalime në gjuhë të rreme, pashë shumë video dhe tani duket qesharake, por videot e diktatorëve dhe udhëheqësve të fuqishëm që flasin një gjuhë tjetër për të parë nëse  mund të kuptoja atë që ata thoshin pa e ditur gjuhën. Dhe mundesh. Absolutisht mund të kuptoni se çfarë thotë Hitleri”, ka thënë ajo.


Clarke ishte tejet e shqetësuar për xhirimin e skenës për të cilën kaloi orë të tëra për të praktikuar. “Isha shumë e shqetësuar. Kam qëndruar vonë çdo natë për dy muaj. E thashë kudo”, ka shtuar më tutje ajo.

Seria e famshme televizive, bazuar në librin e George R. R.R. Martin dhe e drejtuar nga regjisorët David Benioff dhe D. B. Weiss, ka përfunduar javën e kaluar dhe është konfirmuar se nuk do të ketë më vazhdim të këtyre serive. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Ndërron jetë në moshën 75 vjeçare - jeta dhe veprimtaria e aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi

Ndërron jetë në moshën 75 vjeçare - jeta dhe veprimtaria e aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi

Magazina
Alaudin Hamiti nervozohet me Ilirianën, jep një mesazh të fuqishëm për vajzat

Alaudin Hamiti nervozohet me Ilirianën, jep një mesazh të fuqishëm për vajzat

Magazina
Ilir Shaqiri dhe Çun Lajçi reagojnë për vdekjen e artistit Mirush Kabashi

Ilir Shaqiri dhe Çun Lajçi reagojnë për vdekjen e artistit Mirush Kabashi

Magazina
Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Magazina
Kalo në kategori