Këngëtarja Eliza Hoxha së fundmi është prezantuar në festivalin ‘Kënga Magjike” pas katër viteve mungesë.

Ndonëse ka pak kohë nga projekti i saj i fundit “Ecjen ti vazhdo”, i cili u realizua për qëllime sensibilizuese, ajo përsëri arriti të befasojë fansat me këngën e saj më të re, të prezantuar  mbrëmë (e dielë) në fazën e parë të konkurrimit tek “E diela Shqiptare”.

“Forcë dhe kurajë, ti mund t’ia dalësh”, mesazhi i fuqishëm i figurave publike për gratë e prekura nga kanceri i gjirit “Forcë dhe kurajë, ti mund t’ia dalësh”, mesazhi i fuqishëm i figurave publike për gratë e prekura nga kanceri i gjirit

“Vendi im” titullohet balada me të cilën ajo ka vendosur të konkurrojë këtë vit, gjersa për këngën është kudjesur kompozitori Florent Boshnjaku dhe tekstin e ka shkruar vetë këngëtarja.

Me një look të përsosur, dhe të realizuar deri në detaje, Eliza arriti të shfaqte më së miri elegancën e saj në pamje dhe të kënduar, duke i dhënë performancës së saj një shije ‘magjike’. /Telegrafi/