LAJMI I FUNDIT:

Eko-aktivisti ‘sulmon’ Mona Lisa-n me tortë në muzeun e Louvre në Paris

Eko-aktivisti ‘sulmon’ Mona Lisa-n me tortë në muzeun e Louvre në Paris

Portreti i Mona Lisa “u sulmua” por mbeti i padëmtuar kur një vizitor në muzeun e Louvre në Paris tentoi ta thyente xhamin i cili e mbron pikturën më të famshme botërore para se torta që e ai e gjuajti ra në sipërfaqen e xhamit, në një sulm i cili lidhet me mbrojtjen e ambientit.

Pamjet e postuara në rrjetet sociale shfaqin momentin kur një djalë ishte futur në muze duke qenë i ulur në një karrige me rrota.

Djaloshi, identiteti i të cilit nuk u bë i ditur, gjithashtu u pa duke hedhur edhe trëndafila në galerinë e muzeut, përcjell Telegrafi.


Autori i sulmit, i cili ishte maskuar si një grua në moshë, u ngrit nga karroca dhe gjuajti me tortë në drejtim të xhamit anti-plumb.

Sulmi me tortë e la një njollë të bardhë kremoze e të dukshme, por piktura e famshme e piktorit Leonardo da Vinci mbeti e pa dëmtuar.

“Kjo për mua është një çmenduri”, tha autori i videos ku u panë pasojat e “sulmit”.

Ndërsa zyrtarët e Muzeut të Louvre në Paris, të hënën refuzuan që të komentojnë rreth incidentit të çuditshëm i cili ndodhi të dielën. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një grua shtatzënë

Një grua shtatzënë "kapi" burrin me dashnoren e tij në plazh - befason reagimi i tyre

Interesante
Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Gati shpërtheu një përleshje masive: Një adoleshent vendosi “të marrë masa” kundër çiftit që po putheshin në një plazh të SHBA-së

Fun
Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Fun
Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra të gjatë, krijohen kolona të gjata (Video)

Dhjetëra kamionë të veçantë transportojnë gypin 800 tonësh dhe 96 metra të gjatë, krijohen kolona të gjata (Video)

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u

Ajo po ecte në plazh, më pas u rrëzua papritur - gruaja për pak sa nuk u "gëlltit" nga rëra

Fun
Linja ajrore Southwest ofron ulëse falas për

Linja ajrore Southwest ofron ulëse falas për "pasagjerët që nuk ndihen komod në një ulëse"

Interesante
Kalo në kategori