Trajner i njohur Driton Kuka ka konfirmuar se ekipi i xhudos së Kosovës është vendosur në pullën postare të Japonisë.

Suksesi i Kosovës në sportin e xhudës ka marr vlerësim të madh edhe nga shtetet e mëdha botërore.

Një ndër to padyshim së është edhe Japonia, e cila ka vendosur t’i bëjë një vend ekipit të Kosovës në pullës postare.

Driton Kuka ndihet krenar me medaljet e fituara nga Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova në Grand Slamin e Parisit: Kosova mbi të gjitha Driton Kuka ndihet krenar me medaljet e fituara nga Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova në Grand Slamin e Parisit: Kosova mbi të gjitha

Këtë e ka konfirmuar trajneri Driton Kuka me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Postimi pa ndërhyrje i Driton Kukës:

Në Japoni pulla postare me ekipin tonë si shenjë e miqësisë dhe respektit për ekipin tonë!

Punë serioze e Ambasadorit Malazogu për Botërorin e vitit të kaluar si dhe për Lojërat Olimpike sivjet.

/Telegrafi/